• Producent: Best Film
  • Kategoria: Filmy dokumentalne
  • Nośnik: DVD
Historia sztuki zna setki ważnych, słynnych i ekscytujących dzieł malarskich. Nieliczne jednak obrazy do dziś rozpalają umysły pasjonatów malarstwa i wzbudzają dużo kontrowersji. Kryją one w sobie mnóstwo podtekstów, ukrytych znaczeń, są świadkami czasów, w których powstawały i odbiciem myśli ich twórców. Wyczytać w nich można historie niedopowiedziane, historie nieoczywiste.

Dlaczego Van Gogh tak niemało czasu i płócien poświęcił zwykłym słonecznikom? Co sprawia, iż ceny jego obrazów sięgają wielomilionowych kwot? W czym tkwi siła obrazu `Bal w Moulin de la Galette` Renoira? Gdzie powstał i kto jest na nim przedstawiony? Dlaczego Seurat malował w tak fascynujący, ale czasochłonny sposób? Czy, prócz znakomitej techniki, można zobaczyć na jego obrazach coś jeszcze? Dlaczego paryska dama spacerująca po wyspie Grande Jatte trzyma na smyczy małpę?
Odpowiedzi na te pytania udzielą najwybitniejsi znawcy tematu, którzy poprzez lata badając twórczość i życiorysy wybitnych artystów odkryli dla Państwa świeże i

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Filmy dokumentalne